Meble technorattanowe
Meble technorattanowe bardzo często kupowane są do ogrodów przydomowych i restauracyjnych z uwagi na wysoką trwałość i estetykę wykonania.

Technorattan, z którego są zrobione, nawiązuje do rattanu naturalnego, ale jest pozbawiony jego wad. Powstaje z wysokiej jakości polietylenu. To materiał, który poddaje się recyklingowi i jego produkcja nie jest na tle innych wyrobów mocno szkodliwa dla środowiska naturalnego. Stąd też często bywa nazywany ekorattanem lub rattanem syntetycznym.

Technorattan jest odporny na działanie promieni słonecznych oraz deszczu. Można go łatwo myć przy użyciu myjek ciśnieniowych – szybko wysycha i nadaje się do ponownego użytku. To materiał dość lekki – a w porównaniu do drewna zdecydowanie bardziej poręczny.

Meble technorattanowe to najczęściej fotele i kanapy, które wyścielone dużymi poduchami są bardzo wygodne i dają wrażenie przytulności. Stoły technorattanowe mogą mieć dodatkowo szklany blat, ale spotyka się również takie w całości wykonane z rattanowych włókien.

Zastosowanie włókien o dużej grubości sprawia, że meble są sztywne i nie będą się giąć ani chwiać. Jest to szczególnie istotne, gdy stoją na nierównym ogrodowym podłożu.

Meble z technorattanu najczęściej są koloru ciemnego, ale można spotkać także jasne: w kolorze białym i naturalnego drewna.