Zarządzanie budynkiem BMS (Building Management System) to system informatyczny, który pozwala na zarządzanie i kontrolę niektórych procesów zachodzących w budynku, takich jak oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja i wentylacja. BMS jest używany do optymalizacji wydajności budynku, poprawy jakości środowiska wewnętrznego i zmniejszenia zużycia energii.

BMS składa się z centralki komputerowej, która jest połączona z różnymi urządzeniami w budynku, takimi jak czujniki, termostaty i włączniki. Centrala komputerowa zbiera i analizuje dane z urządzeń i umożliwia operatorowi kontrolowanie i zarządzanie procesami w budynku.

BMS może pomóc w oszczędzaniu energii i kosztów. System może automatycznie regulować temperaturę i wentylację w budynku, aby zapewnić optymalne warunki wewnętrzne i zmniejszyć zużycie energii. BMS także umożliwia operatorowi monitorowanie i kontrolowanie zużycia energii w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybką identyfikację i usunięcie nieefektywnych procesów.

BMS może także zwiększyć bezpieczeństwo budynku poprzez automatyczne wykrywanie i reagowanie na potencjalne zagrożenia, takie jak pożar czy awaria elektryczna. System może automatycznie wyłączyć wszystkie urządzenia i uwolnić ewakuację, co zwiększa bezpieczeństwo ludzi i mienia w budynku.

Podsumowując, Zarządzanie budynkiem BMS to narzędzie, które pozwala na zwiększenie wydajności, oszczędności energii i poprawę bezpieczeństwa budynku. System jest łatwy w użyciu i może być dostosowany do potrzeb danego budynku.