Mieszkanie pod klucz to popularne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić gotowe mieszkanie bez konieczności samodzielnego wykończenia. W takim mieszkaniu wszystko jest już wykończone, od podłóg po sufity. Właściciel nie musi martwić się o projekty, wybór materiałów i wynajem fachowców – wszystko zostało zrobione za niego.

Wykończenie mieszkania pod klucz obejmuje instalację elektryczną, wodną i centralnego ogrzewania, a także wybór i montaż okien, drzwi, armatury łazienkowej i mebli. Często również jest wliczone w cenę malowanie ścian i sufitów oraz położenie płytek lub parkietu. Wszystko jest dopasowane do gustu i potrzeb nowych właścicieli.

Mieszkanie pod klucz jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę i oszczędność czasu. Kupując gotowe mieszkanie, nie trzeba martwić się o remont i prace wykończeniowe. Wszystko jest już gotowe do zamieszkania. Właściciel może od razu cieszyć się swoim nowym miejscem zamieszkania.

Należy jednak pamiętać, że mieszkanie pod klucz jest zazwyczaj droższe od nieruchomości w stanie deweloperskim. W cenie są bowiem zawarte wszystkie koszty związane z wykończeniem, w tym materiały i usługi fachowców. Nie ma jednak gwarancji, że wszystko będzie zrobione zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Dlatego ważne jest, aby dokładnie przejrzeć projekt i wybór materiałów przed zakupem mieszkania pod klucz.