Drewno kojarzy nam się z tradycją, elegancją i ciepłem domu rodzinnego. Jest w tym dużo prawdy, ale warto dodać, że współcześnie drewno łączone jest z nawet najbardziej nowoczesnymi projektami. Szerokie możliwości wykorzystania drewna wynikają z tego, że jest to materiał trwały i wyjątkowo odporny. Dlatego też wykorzystywany jest do produkcji drzwi.

Każdy producent drzwi drewnianych liczy na to, że jego produkty będą miały szerokie zastosowanie. Dlatego powstają coraz bardziej różnorodne i odważne projekty. Jeśli chcemy, by drzwi komponowały się idealnie ze stylem domu potraktujmy je po prostu jak mebel. Odpowiednio wyeksponowane będą kolejnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Teraz jest to możliwe. Możemy wybierać bowiem w szerokiej gamie kolorów, wynikającej z użytego do produkcji drewna – najczęściej jest to sosna, dąb bądź meranti. Do dyspozycji mamy modele minimalistyczne i te bardziej dekoracyjne – z bogatymi żłobieniami i różnorodnymi wzorami. Możemy ulec też modzie na aluminiowe elementy, mleczne lub przezroczyste przeszklenia i zaokrąglone, łagodne brzegi.

Największe pole do popisu mamy wybierając drzwi do domu jednorodzinnego. Tutaj możemy pozwolić sobie na dozę ekstrawagancji i zdecydować się na dowolny rodzaj ich wykończenia według własnych upodobań. Oczywiście innego zabezpieczenia wymagały będą domki letniskowe – te warto wyposażyć w drewniane drzwi antywłamaniowe. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o mieszkania w bloku. Najbardziej odpowiednie będą do nich klasyczne, proste drzwi nieposiadające raczej indywidualnego charakteru. Jednak jakichkolwiek drzwi szukamy – postawmy na drewno. Eleganckie drewniane drzwi są łatwe w konserwacji i zawsze robią dobre wrażenie.