Domy potrafią różnić się od siebie dosłownie wszystkim. Niektóre są małe, inne średnie, a jeszcze kolejne wręcz gigantyczne. Każdy z tych budynków ma bowiem posłużyć innemu człowiekowi o odmiennych priorytetach i zamierzeniach. Osoba tworząca dla siebie nowe miejsce do życia, powinna zatem rozważyć różne opcje.

Takie projekty nowych domów muszą być przygotowane przez odpowiedniego architekta. Nie decyduje on o tym, czy to Deska tarasowa bangkirai zostanie wykorzystana w konstrukcji, ale ustala cały plan obiektu, rozkłada jego pomieszczenia i dobiera dla nich optymalne wymiary. Często może on zaproponować klientom gotowe projekty architektoniczne, choć istnieje też możliwość wykonania ich na zamówienie. Wtedy to klient sam o wszystkim decyduje, a architekt jedynie obrazuje jego myśli, przenosząc je na papier.

Jako że w domu człowiek spędza ogromną część swojego życia, musi on być dla niego idealny. Celem tego warto stworzyć go od samych podstaw, samodzielnie stawiając go na nowej działce.