Przyglądając się budownictwu i branży mieszkalnej można odnieść wrażenie, że pomimo drobnych przestojów w ciągu roku biznes ten miewa się całkiem nieźle. Budownictwo jest w pełni rozwinięte i z miesiąca na miesiąc w naszych miastach powstają nowe domy, mieszkania i lokale użytkowe. Jeżeli zaś chodzi o gotowe nieruchomości, to tutaj także można mówić o pełnym rozwoju. Chętnych na kupno, sprzedaż i wynajem chyba nigdy nie zabraknie.

A jeśli już mowa o wynajmie, to czy zastanawialiście się kiedyś kto najchętniej wynajmuje mieszkania? Jeżeli chodzi największe zainteresowanie lokalami na wynajem, to zdecydowanie wykazują je studenci i młode osoby na dorobku. Status finansowy nie zawsze pozwala takim osobom na kupno własnych czterech kątów, a poza tym miasto w którym wybierają się na studia nie zawsze jest tym docelowym.

Wynajmem zainteresowane są także młode małżeństwa. Jeśli na przykład dopiero zaczynamy wspólne życie, to zanim zaciągniemy kredyt hipoteczny chcemy razem pomieszkać i sprawdzić jak będzie wyglądało życie we dwoje.