Szkło hartowane coraz częściej wykorzystywane jest jako podstawowy materiał na przykład do produkcji mebli oraz wielu innych produktów, które są powszechnie używane w codziennym życiu. Aby produkty te mogły cieszyć się dużą popularnością na naszym rynku muszą znajdować się również takie elementy jak np. okucia do szkła, które są nieodłącznym elementem praktycznie wszystkich mebli szklanych.

Nowoczesne okucia do szkła produkowane są przede wszystkim z odpowiednio dobranych metali, które razem z szkłem tworzą wspólną całość. Identycznie sytuacja wygląda również w przypadku produkcji nowoczesnych śrub do szkła. Metalowe śruby są bardzo trwałe, a dzięki nowoczesnej technologii nie uszkadzają szkła podczas mocowania.

Z wysokiej klasy metali wykonuje się także specjalne uchwyty szklane, chociaż w tym przypadku wielu producentów sięga po zupełnie inne materiały. Dużą popularnością cieszą się klasyczne plastiki, które po dłuższej przerwie po raz kolejny powracają do mody. Jeżeli chodzi o profesjonalne okucia do szkła to oferta dostępna na rynku jest naprawdę bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednie produkty do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Dzięki dużej konkurencji mamy coraz ładniejsze, wytrzymalsze, funkcjonalniejsze i co najważniejsze coraz tańsze okucia do szkła.