W budownictwie dużo się mówi o narzędziach i materiałach, które to wykorzystuje się w przypadku, kiedy to już postawione zostały ściany. Ważne jest bowiem ocieplenie murów, które to w formie surowej nie zapewnią ciepła. Dlatego to do ociepleń wykorzystuje się kilka warstw, wśród których tą wewnętrzną często jest styropian. Aby się on dobrze trzymał niezbędny jest nie tylko klej, ale też specjalnie do tego celu wykonane kołki. Wyróżnić można różne typy takich kołków, a to jakich się użyje zależy od tego, z jakiego materiału wykonana jest dana powierzchnia.

Innym narzędziem, jaki to się wykorzystuje przy stawianiu budynków są blachowkręty. Przypominają nieco śruby, ale jednak pozbawione są gwintu. Najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej i za ich pomocą można blachę połączyć z daną powierzchnią budynku. Główka takiego blachowkrętu może posiadać płaszczyznę, z wyżłobieniami do śrubokrętu, czy może bardziej wkrętaka elektrycznego.

Są to tak zwane wkręty samowiercące. Jest to na tyle korzystne rozwiązanie, że otwory nie posiadają gwintu, a zatem nie potrzeba dodatkowych narzędzi, oraz innych materiałów. Oszczędza się przy tym na czasie.