Łazienka należy do bardzo ważnych pomieszczeń w każdym domu. To tam kobiety robią makijaż, a panowie golą się przed wyjściem do pracy, to tam każdy z nas odświeża się, wykonuje zabiegi pielęgnacyjne na ciało, dba o swoją higienę.

Projektowanie wnętrz łazienki powinno więc spełniać wszystkie nasze potrzeby – musi być to pomieszczenie, w którym z przyjemnością będziemy przebywać, ponadto powinno być wygodne i funkcjonalne. Jeśli dysponujemy małym pomieszczeniem, musimy bardzo dokładnie przemyśleć, co zamontować aby zmieściło się wszystko, czego w łazience potrzebujemy.

Na szczęście z pomocą przychodzą nam producenci wyposażenia – dziś możemy już przecież kupić miniaturowe pralki czy małe kabiny prysznicowe, które z powodzeniem zastąpią dużą wannę.

Aranżacja wnętrz wymaga także od nas zastosowania dobrego oświetlenia. Większość łazienek w blokach czy wieżowcach nie posiada okna, nie ma więc szans na kontakt ze światłem dziennym. Musimy więc zainstalować sztuczne oświetlenie, pamiętając, że pomieszczenie to powinno być dobrze oświetlone – a szczególnie lustro, przy którym wykonujemy większość zabiegów upiększających.

Projektowanie wnętrz łazienki stwarza nam także możliwość optycznego powiększenia małego pomieszczenia – wystarczy, że zastosujemy jasne odcienie farby czy płytek ceramicznych, wykorzystamy grę światła i cienia poprzez montaż dużych luster, a nasza łazienka wyda nam się dużo większa niż jest w rzeczywistości.

Urządzanie łazienki to ciekawe zajęcie, dlatego postarajmy się, aby pomieszczenie to zyskało nowy, atrakcyjny design.